Mezoterapia

Mezoterapia je kozmetický postup, pri ktorom sa aplikujú malé množstvá špeciálnych liekov, vitamínov, antioxidantov a iných prospešných látok priamo do pokožky. 

Tieto látky sa zavádzajú pomocou jemných injekcií alebo mikroihličkového ošetrenia, čím sa dosiahne hlbšia penetrácia a cieľové ošetrenie kožných problémov, ako sú starnutie, vrásky, akné, jazvy, alebo straty vlasov. 

Mezoterapia sa často používa na omladenie pleti a zlepšenie jej vzhľadu. Je to minimálne invazívny postup, ktorý sa vykonáva u dermatológov alebo estetických odborníkov.

Mikroihličková mezoterapia je BEZBOLESTNÝ kozmetický postup, ktorý kombinuje techniky mikorihličkového ošetrenia s mezoterapiou. 

Hlavným cieľom tejto procedúry je omladenie pleti, zmiernenie známok starnutia a riešenie rôznych kožných problémov. 

Tu je prehľad o postupe, jeho výhodách, možných vedľajších účinkoch a druhoch sér, ktoré sa bežne používajú:

1. KOnzultácia

Pred vykonaním procedúry je nevyhnutná konzultácia s kvalifikovaným dermatológom alebo kozmetičkou. To umožní posúdenie typu pleti, vašich starostí a vypracovanie personalizovaného plánu liečby.

2. Príprava

Vaša pokožka bude dôkladne očistená a pripravená na procedúru. V niektorých prípadoch sa môže na minimalizáciu nepohodlia použiť krém na miestnu anestéziu.

3. Mikroihličkové ošetrenie

Mikoroihličkové ošetrenie zahŕňa použitie zariadenia vybaveného malými, jemnými ihlami. Tieto ihly vytvárajú kontrolované mikropoškodenia na povrchu pokožky. Tento proces stimuluje prirodzenú liečebnú reakciu tela, podporuje tvorbu kolagénu a elastínu.

4. Mezoterapia

Po mikoroihličkovom ošetrení nasleduje aplikácia špeciálnych sérov alebo koktailov obsahujúcich vitamíny, antioxidanty, kyselinu hyalurónovú, peptidy a ďalšie prospešné zložky. Tieto séra sa aplikujú priamo do mikrokanálov vytvorených počas mikroihličkového ošetrenia, čo umožňuje hlbšiu penetráciu a zvýšenú účinnosť.

5. Starostlivosť po procedúre

Po ošetrení môže dôjsť k začervenaniu, opuchu a miernemu nepohodliu, podobnému opáleniu. Je dôležité dodržiavať pokyny na starostlivosť po procedúre poskytnuté ošetrujúcim lekárom, vrátane vyhýbania sa slnečnému žiareniu a používania jemných produktov na starostlivosť o pleť.

Mikroihličková mezoterapia je BEZBOLESTNá

Výhody:

 • Omladenie pleti: Mikroigelná mezoterapia môže zlepšiť textúru, tón a elasticitu pokožky.
 • Zníženie drobných vrások: Pomáha minimalizovať vzhľad jemných vrások.
 • Redukcia jaziev: Môže zmenšiť vzhľad akné jaziev, chirurgických jaziev a strií.
 • Osveženie pleti: Ošetrenie môže vyrovnať farebnosť pleti a zredukovať prejavy hyperpigmentácie.
 • Zlepšená absorpcia produktov: Mikroigelné ošetrenie umožňuje lepšiu absorpciu mezoterapeutických sérov, čím sa zvyšuje ich účinnosť.

Možné vedľajšie účinky:

Hoci je mikorihličková mezoterapia všeobecne považovaná za bezpečnú, niektoré potenciálne vedľajšie účinky môžu zahŕňať:

 

 • Začervenanie a opuch, ktorý zvyčajne ustúpi do niekoľkých dní.

 

 • Mierny pocit nepohodlia počas a po procedúre.

 

 • Dočasné modriny alebo bodkové krvácanie na mieste ošetrenia.

 

 • Suchosť a lúpanie pokožky, kým sa pokožka hojí.

Používané séra:

Výber sérov závisí od konkrétnych problémov a cieľov vašej pleti. Bežne používané séra pri mikroigelnéj mezoterapii zahŕňajú:

 • Kyselinu hyalurónovú: Poskytuje hydratáciu a zvyšuje objem pokožky.
 • Vitamíny (A, C, E): Ponúkajú ochranu pred oxidáciou a podporujú tvorbu kolagénu.
 • Peptidy: Stimulujú syntézu kolagénu a zvyšujú pevnosť pokožky.
 • Rastové faktory: Podporujú obnovu pokožky a jej regeneráciu.
 • Kmeňové bunky: Môžu pomôcť omladiť starnúcu pokožku.

Princíp Ošetrenia

Vodná mezoterapia je aplikácia kyseliny hyalurónovej do pokožky.
Kyselina hyalurónová obsahuje vlhkosť, 200-300-krát bohatšiu ako naše telo, aby bola pokožka po injekcii hladká, jemná, žiarivá a hydratovaná.

Produkty starostlivosti o pleť hydratujú iba vlhkosť na koži. Takže používanie týchto produktov nemôže poskytnúť hĺbkovú vlhkosť pre pokožku. Ako vieme, akné, vrásky a nepružnosť sa objavujú, ak by pleti chýba vlhkosť.

Vodná mezoterapia rieši všetky problémy z nedostatku vlhkosti, ako je bledá pokožka, farebné škvrny, vrásky... A dodá vlhkosť derme.

Preto vodná mezoterapia dobre funguje pri bielení, zvlhčovaní a obnovovaní pružnosti.

Kombinácia mikroihiel s vákuovým tlakom

Meso Injector využíva presnú technológiu vpichovania a vstrekovania v kombinácii s dizajnom vákuového tlaku, meso injektor môže ľahko vstreknúť do kože s presnou hĺbkou, čo viac, s geniálnym dizajnom funkcie „speed“ minimalizuje stratu liečiva alebo živín počas liečby.

CHAT